Originalet av inlägg:1491120
Redigerat:2025-06-02 16:43:00
Tycker personligen att våra problem främst på konstgräs går att lösa relativt enkelt, men det handlar om att våga vara mer offensivare och ha flera bollspelare centralt i planen så man kan TA KOMMANDO i matcher i stället för att GE BORT KOMMANDO i matcherna, kan vi inte pressa högt eller få till presspelet tack vare konstgräs så testa göra det som alla andra gör mot oss ta tag i boll fan, håll i boll fan och SPELA boll fan till en lagkamrat istället för att stå med 11 spelare på egen planhalva för att sedan tjonga i väg bollen som motståndarna hanterar med lätthet och kan trycka upp backlinjen och trycka ner oss i knäna på Nordfeldt,vi behöver inte ha ETT spelsystem, det går att ha två tankar och system samtidigt speciellt inte när enda systemet man har inte funkar på konstgräs!
Jag är OTROLIGT trött på att se oss ge bollen till motståndarna och säga "kom då, vi gör mål efter min 75 när ni är trötta"
Och vi måste lägga ta in en mittback som kan passa en fotboll framåt i planen, så vi slipper se Sotte och gänget med sina 0.25% lyckade passningar per match.
SPELA FOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTBOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!